Zajmujemy się diagnostyką, konsultacjami i leczeniem w zakresie urologii ze wskazaniem na andrologię. Decydując się na konsultacje lub podjęcie leczenia w OPEN mają Państwo gwarancję opieki specjalistów pogłębiających swoją wiedzę i umiejętności na szkoleniach i sympozjach organizowanych w kraju i na świecie.
Każdego dnia w naszych gabinetach dokonujemy konsultacji do zabiegów mało inwazyjnych i urologii jednego dnia, którym pacjenci mogą się poddać w naszym Ośrodku.
Stulejka
Stulejka jest schorzeniem wrodzonym lub nabytym, polegającym na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) odprowadzenie napletka poza żołądź prącia zarówno we wzwodzie, jak i w stanie spoczynku.
Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek udaje się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje to ucisk i ból.
Zabieg usunięcia stulejki jest niewielkim zabiegiem urologicznym. Wykonywany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, podczas którego operator nakłuwa kilkakrotnie okolice podstawy prącia w celu podania znieczulenia. Zabieg ten w naszym Centrum możemy wykonać w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym.
W trakcie zabiegu wycinany jest nadmiar napletka na wysokości rowka zażołędnego. Po zaopatrzeniu krwawiących naczyń pozostała skóra prącia zostaje przyszyta do skóry poniżej rowka zażołędnego. Standardowo stosuje się szwy wchłanialne, które rozpuszczają się i samoistnie wypadają po 3–4 tygodniach. Dzięki temu nie ma potrzeby ich usuwania.
Czas zabiegu wynosi około 40 minut. Po zabiegu pacjent ma nałożony na prącie opatrunek, który w większości wypadków należy zmienić następnego dnia.
Wodniak jądra
Wodniak jądra to dość częste schorzenie polegające na powiększeniu się objętości moszny w wyniku nagromadzenia treści płynnej pomiędzy błoną otrzewną a błoną ścienną osłonki jądra. Przypadłość ta występuje u mężczyzn w każdym wieku. U małych dzieci i niemowląt nie stanowi problemu, natomiast u osób dorosłych najczęściej mamy do czynienia z wodniakami wtórnymi Wodniaki wtórne, pojawiają się najczęściej na skutek zapalenia jądra lub najądrza, urazu jądra, w przebiegu nowotworu jądra, ale również po niektórych operacjach takich jak żylaków powrózka nasiennego czy przepukliny pachwinowej. Duże wodniaki mogą powodować przewlekły bólu w mosznie i pachwinach oraz wpływać na jakość współżycia. Nabyte wodniaki jądra same nie zanikną, mają one tendencję do powiększenia się.
- konsultacja urologiczna – 230,00 zł
- konsultacja urologiczna z USG – 250,00 zł
- wycięcie stulejki w znieczuleniu miejscowym – 2 000,00 zł
- wycięcie stulejki w znieczuleniu ogólnym – 2 500,00 zł
- nakłucie i opróżnienie wodniaka jądra – 880,00 zł
- krótkie wędzidełko w znieczuleniu miejscowym – 880,00 zł
- biopsja prostaty w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą USG – 1 700,00 zł
- biopsja fuzyjna prostaty w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG z wykorzystaniem obrazów z rezonansu magnetycznego – 3 700,00 zł
- biopsja fuzyjna prostaty w znieczuleniu anestezjologicznym pod kontrolą USG z wykorzystaniem obrazów z rezonansu magentycznego – 4 600,00 zł
Biopsja fuzyjna prostaty
Biopsja fuzyjna prostaty to jedna z podstawowych procedur diagnostycznych wykonywanych w celu określenia występowania zmian w obrębie prostaty. Wykonuje sieja w celu pozyskania materiału do badania histopatologicznego. Biopsja fuzyjna prostaty wykonywana jest najczęściej u mężczyzn z podejrzeniem raka gruczołu krokowego.
Biopsja fuzyjna jest biopsją przezkroczową pod kontrolą obrazu TRUS. Oparta jest o fuzję obrazów wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego (mpMRI) i USG w czasie rzeczywistym.
Podczas zabiegu pobieranych jest od kilku do kilkudziesięciu próbek w zależności od tego, ile zostało dotychczas wykonanych biopsji oraz ile podejrzanych ognisk jest widocznych we wcześniej wykonanym rezonansie prostaty. Biopsja fuzyjna trwa od 20 do 40 minut.
Krótkie wędzidełko napletkowe
Wędzidełko napletkowe umożliwia swobodne zsuwanie się napletka poza rowek zażołędny, np. podczas wzwodu prącia. Jednak czasami wędzidełko napletka jest za krótkie. Wówczas nie pozwala na całkowite zsunięcie się napletka lub, przy jego odprowadzeniu, powoduje bolesne pociąganie żołędzi prącia w dół. W takim wypadku wędzidełko napletka może zostać naderwane lub zerwane.
Objawy bólowe, związane ze zbyt krótkim wędzidełkiem napletka, pojawiają się podczas wzwodu prącia, a u części mężczyzn dopiero podczas stosunku płciowego. Prawidłowa diagnostyka urologiczna i zabieg, mogą całkowicie zlikwidować te dolegliwości. Krótkie wędzidełko prącia, oprócz bolesnych stosunków, może również być przyczyną przedwczesnego wytrysku. Plastyka krótkiego wędzidełka, czyli tak zwana frenuloplastyka, jest to najczęściej zalecana metoda postępowania. Zabieg polega na nacięciu (przede wszystkim zbyt krótkich włókien), a następnie odpowiednim zszyciu wędzidełka, które dzięki temu ulega wydłużeniu oraz wzmocnieniu.
W OPEN zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym.