Biała sobota w POSUM – my też tam będziemy

W ramach tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny, Miasto Poznań wraz z POSUM zapraszają na Białą Sobotę, która odbędzie się 28 maja w godzinach od 9:00 – 13:00 na terenie POSUM przy Al. Solidarności 36.

 

Znajdziecie nas tam z naszym stoiskiem edukacyjnym, na którym możecie z nami porozmawiać o profilaktyce, nauczyć się samobadania oraz otrzymać zestawy do darmowych badań  na obecność krwi utajonej (dla osób pomiędzy 50 a 74 rokiem życia) – są to badania realizowane w ramach projektu unijnego  z zakresu profilaktyki nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

W strefie badań mobilnych bezpłatnie będzie można wykonać prześwietlenie RTG płuc czy badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy. Poznaniacy będą mieli też możliwość zapisać się na badania w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, takich jak rak jelita grubego czy nowotworów płuc oraz wykonać na miejscu bezpłatne badanie EKG, morfologię krwi, badania w kierunku HCV, czy określenia poziomu markerów krzepliwości krwi (D-dimerów) czy czerniaka skóry.

Oferta medyczna tegorocznego wydarzenia, skierowana jest głównie do osób dorosłych. Jednak z uwagi na prorodzinny charakter imprez organizowanych w ramach Poznańskich Dni Rodziny, dla dzieci zorganizowana zostanie specjalna strefa, gdzie animatorzy poprowadzą gry i zabawy edukacyjne, a specjaliści od ratownictwa medycznego nauczą dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Szczegóły spotkania w ramach Poznańskich Dni Rodziny możecie znaleźć na stronie projektu.